Holdoversigt sæson 2017-2018.
 
   Svømmehold                                                                           Fokushold
Holdtype  man   tir ons  tors   fre lør                     Holdtype man  tir  ons  tors  fre  lør 
Plask og leg 3-5 år
m. forældre i vand
               16:20     16:00  11:40             Aqua gymnastik   10.00       
                        
Plask og leg 3-5 år
m. forældre i vand
     17:00    16:40  12:20    Aqua fitness        19:20    
Plask og leg 3-5 år
m forældre.
     17:40    17:20      Vandgymnastik senior  10:00     10:00    
Plask og leg 3-5 år
m. forældre i vand
     18:20    18:00      Vandgymnastik
 
 10:00
   
Børn beg. 5-7 år
i lavt vand.
   15:40  15:40    16:00  09:40    Vandgymnastik      19:00      
   16:20  16:20      10:20    Crawl voksen begynder    
 09:40    
Børn beg. 5-7 år
i lavt vand.
     17:00    17:20  11:00    Crawl voksen let øvede        09:00    
Børn beg. 5-7 år
i lavt vand.
     17:40          Crawl voksen let øvede      
 10:00  
Børn beg. 5-7 år
i lavt vand.
     18:20         Crawl voksen øvede  
     09.00    
Børn beg.7-10 år
i dybt vand. 
Med hjælpemidler.
   15:40 16:20   18:00  16:00  09:00              
Børn beg.7-10 år
i dybt vand.
Med hjælpemidler
.
   19:10  17:00    17:20  10:20    Fuser 10-14 år  19:00*        15:00*  
Børn beg.7-10 år
i dybt vand.
Med hjælpemidler.
     17:40  18:00    11:40    Fuser 12-15 år  19:40*    19:40*      
Børn beg.7-10 år
i dybt vand.
Med hjælpemidler.
     18:20          Fuser 15-18 år       19:40*      
Børn beg. fra 8 år
lavt vand
     19:00    
   FAKlerne + 18 år    
19.40* 
20:40*
   
Børn beg. fra 8 år
dybt vand
     15:40          Handicap børn svøm 5-9 år    18:10        
Børn let øvede
fra 9-12 år.
uden hjælpemidler 
   16:20  15:40    16:40  09:40    Handicap børn svøm 9-17 år    18:30        
Børn let øvede
fra 9-12 år.
uden hjælpemidler
     16:20   18:00   12:20    Livredning    19:50*        
Børn let øvede
fra 9-12 år.
uden hjælpemidler
     17:00    
   Seniorsvøm  14:00        14:00  
Børn let øvede
fra 9-12 år.
uden hjælpemidler
     17:40          Børn vandforsigtig I            09:00
Børn let øvede
fra 9-12 år.
uden hjælpemidler
     18:20          Børn vandforsigtig II        18:00    
Børn øvede.
Fra 10 år.
   19:10  16:20      11:00    Voksen vandskræk I    09:00         
Børn øvede.
Fra 10 år.
     17:00          Voksen vandskræk I    19:50        
Børn øvede.
Fra 10 år.
   
 19:00
         Voksen vandskræk II  11:00          
Ung motion +12 år        18:10        Kajak    20:30*  20:40*  20:30*    
Voksen motion  18:20  19:10  10:40  18:50    09:40               





Voksen motion    19:50  17:40      10:20    Udspring 6-9 år
   16:20  16:40    09:00
Voksen motion      18:20  19.30*    11:00    Udspring 6-9 år      
 17.20    09:40
Voksen beg. svøm
    10:00  
10:40
 18.40
       16:00  
 16:00
16:00
16:40 
16:00
 09:00
 09.40 
Voksen let øvede 10:40*
 
           
   
Voksen familiesvøm
19:00
             Udspring + 12år    19.00*  17.20  
Forældresvøm

   15:40    16:00 11:40    Udspring + 14 år      19.00*

 
Forældresvøm
     19.00    16:40  12:20                
Forældresvøm        17:20      Udspring Mini Talent  16.20*        16.20*  

       
     Udspring Talent  17.00*  17.00*    17.00*  
 Open water    21:00*           Udspring Konkurrence  16.40*    16.40*    16.40*  
                 Udspring begynder for alle            10:20
                 Udspring Familiehold
         11.00*
                 
         

  De med * markerede hold er på mere end 40 minutter.                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                
Klubmodul